مقالات

استابلایزر صنعتی سه فاز

استابلایزر صنعتی سه فاز در مقاله های مختلف بدون شک بارها درباره دستگاه استابلایزر و انواع آن مطالعه کرده اید و می دانید که این دستگاه وظیفه ثابت نگه داشتن ولتاژ را برای تجهیزات الکتریکی شما بر عهده دارد.

سیستم استابلایزر همچون دستگاه های تامین کننده برق بدون وقفه(یو پی اس) کاربردهای محتلفی براساس نوع آن ها دارند و شما باید با توجه به نوع تجهیزات خود و کسب و کارتان که دنبال مناسب ترین نوع این دستگاه باشید.

بنابراین می توان گفت: استابلایزر صنعتی به دستگاهی گفته می شود که کار آن جلوگیری از نوسانات ولتاژ در تجهیزات الکتریکی محتلف می باشد.

این دستگاه قابلیت این را دارد ولتاژ ورودی و خروجی یکسانی را برای تجهیزات شما فراهم آورد.

انواع استابلایزرهای صنعتی

قبل تر هم به این مسئله اشاره کرده ایم که سیستم استابلایزر همچون یو پی اس دارای مدل های مختلف با ویژگی ها و کاربردها مختلف می باشد.

  •     استابلایزر تک فاز
  •     استابلایزر سه فاز
  •     استابلایزر توان بالا
  •     استابلایزر ستونی سه فاز
  •     استابلایزر سروو موتوری
  •     استابلایزر استوانه ای

معرفی استابلایزر صنعتی سه فاز

یکی از پرکاربردترین دستگاههای استابلایزر که این روزها متقاضیان زیادی برای خرید آن اقدام می کنند استابلایزر صنعتی سه فاز می باشد.

این نوع از استابلایزرها از قدرت بالای ۱۵KVA با توان ۸۰۰۰۰ VA برخوردار می باشند و به همین خاطر است که بیشتر فعالیت های صنعتی برای کاهش ولتاژ تجهیزات خود از این نوع استابلایزر استفاده می کنند.

خوشبختانه باید به این مسئله نیز اشاره داشته باشیم که استابلایزرهای سه فاز طراحی شده برای تجهیزات صنعتی دارای ترانسفورماتورهای خودکار می باشند که این ویژگی آن ها کمک می کند تا تجهیزات شما در برابر آسیب های ناشی از نوسان ولتاژ در بخش صنعت در امان باشند.

مزیت استابلایزر سه فاز صنعتی

دارای دامنه اصلاح ولتاژ بالایی می باشند.
ولتاژ خروجی این مدل از استابلیازرها خطی و پیوسته است.
دارای صفحه نمایش دیجیتال می باشند.
با کمک فیلتری که دارند در جهت جلوگیری از نویزهای لحظه ای مورد استفاده می باشند.
دارای سیستم هشدار به صورت آلارم در اثر اضافه بار مصرفی می باشند.
استابلایزرهای سه فاز صنعتی از سیستم قطع جریان دستگاه در صورت مصرف بیش از ۸٫۲ توان نامی برخوردار هستند.
این دستگاه ها از سیستم جریان قطع برق به صورت کوتاه مدت برخوردار هستند.
استابلیازرهای صنعتی از نوع سه فاز به سیستم حنک کننده اتوماتیک مجهز می باشند.
هر گونه سر و صدایی را از خود دور می کنند.
از سیستم مدار الکتریکی و مدار کنترل فیدبک برخوردار می باشند.

چرا باید از استابلایزرهای صنعتی استفاده کنیم؟

انتخاب و خرید یک استابلایزر مناسب که بتواند از نوسانات ولتاژ، تجهیزات الکتریکی شما را در امان نگه دارد امری لازم و ضروری می باشد. فقط شما باید دقت داشته باشید که تجهیزات شما به یک استابلایزر ساده نیاز دارند یا باید برای تجهیزات خود استابلایزر صنعتی سه فاز را تهیه کنید.

قطعا هیچ یک از کسب و کارها دوست ندارند به خاطر نوسان ولتاژ برق فعالیت های روزانه خود را کنسل کرده و زمان زیادی را صرف خرید تجیهزات جدید و یا تعویض قطعات تجهیزات آسیب دیده کنند.

لازم است بدانید که آمارهای بدست آمده درباره آسیب دیدگی تجهیزات الکتریکی صنایع مختلف نشان داده اند که علت اصلی خرابی و آسیب دیدگی بیشتر تجهیزات این است که در زمان قطعی جریان برق دچار مشکل شده اند.

بنابراین با توجه به آمارهای در دسترس نیاز است که برای حفاظت از لوازم و تجهیزاتی که در اختیار دارید آن ها را به یک سیستم پشتیبانی مجهز کنید.

شما با توجه به نوع فعالیت خود و با توجه به اینکه از چه تجهیزاتی استفاده می کنید می توانید برای خرید یو پی اس یا خرید استابلایزر مناسب اقدام کنید.

همانطور که یو پی اس می تواند میزان برق مورد نیاز تجهیزات شما را در زمان قطعی برق شهری تامین نماید، استابلایزر نیز می تواند ولتاژ مناسبی را برای تجهیزات شما فراهم کند و از بروز نوسانات ولتاژ به تجهیزات شما جلوگیری کند.

کاربرد تثبیت کننده ولتاژ صنعتی سه فاز

حال که با تحقیقات کافی و کسب اطلاعات مورد نیازتان تصمیم به خرید استابلایزر صنعتی سه فاز گرفته اید بد نیست کمی هم درباره کاربرد این دستگاه اطلاعات خود را افزایش دهید.

تثبیت کننده ولتاژ سه فاز در حقیقت از شش ترانس تشکیل شده است که به دو دسته ترانس های اولیه و ترانس های ثانویه دسته بندی شده اند و هر یک کاربرد و ویژگی منحصر به فردی دارند.

ترانس های اولیه و ثانویه در واقع بر روی موتور سروو استابلایزر به کمک ذغال حرکت می کنند و کار آن ها ارائه دادن خروجی ثابت می باشد.

نکات مهم برای خرید تثبیت کننده ولتاژ صنعتی سه فاز

هنگامی که قسط خرید این دستگاه را داشتید باید نکات مهمی را هم در نظر داشته باشید.

مهم ترین مسئله در زمان خرید و انتخاب استابلایزر صنعتی سه فاز این است که از گارانتی و خدمات پس از فروش استابلایزر انتخابی مطمئن شوید. چرا که این دو مورد از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشند.
بعد از آنکه از گارانتی دار بودن و خدمت پس از فروش استابلایزر سه فاز صنعتی خود مطمئن شدید باید توان دستگاه مصرفی را هم چک و بررسی کنیدو دقت کنید که توان دستگاه باید با ظرفیت آن همخوانی داشته باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *