مقالات

نکاتی در مورد باطری درب اتوماتیک

نکاتی در مورد باطری درب اتوماتیک

نکاتی در مورد باطری درب اتوماتیک

نکاتی در مورد باطری درب اتوماتیک

باطری درب اتوماتیک در هنگام نوسان و یا قطع و وصل برق لزوم استفاده از باطری درب شیشه ای اتوماتیک کاملا احساس می شود. بهترین باطری درب اتوماتیک باطری ۱ کیلو ولت می باشد. این محصول این امکان را می دهد که در هنگام قطع برق درب تا ۳۰۰ بار باز و بسته شود.

روش چک کردن باطری های اضطراری

ویژگی باطری درب اتوماتیک روش چک کردن باطری های دستگاه به این صورت است که هر چند ماه یک بار باید برق اصلی دستگاه را برای چند ساعت قطع نمایید و چک کنید که آیا درب با باطری هم کار خود را درست انجام می دهد یا خیر ؟

این روش به شما کمک می کند تا مطمئن شوید که آیا باطری های شما سالم است یا خیر و همچنین باعث می شود عمر مفید باطری ها افزایش یابد و از ایجاد هرگونه هزینه اضافی جلوگیری نماید.

نحوه عملکرد باطری درب اتوماتیک

فرکانـس کار بر حسب هرتز و توان الکتریکـی بر حسب وات نوشته مشخص می گردد، ولی در مورد ولتاژ کار این نکته قابل توجه است کـه موتورهای الکتریکـی از ۷۵ تـا ۸۰۰ نیوتـن متر با ولتـاژ کار ۲۲۰ ولـت متنـاوب و موتورهایی بـرای ولتـاژ کار ۳۸۰ ولت متنـاوب بـا گشـتاور۱۵۰ تـا ۲۵۰۰ نیوتن متر سـاخته می شـود.

ضمـن اینکـه موتورهای جریان مستقیم نیز بـرای انواع گشـتاور خروجـی بـا ولتـاژ کار ۲۴ ولت ساخته میشود، سـامانه های موتور جریان مسـتقیم دارای یک بخش مبدل و ذخیره انرژی بنام یـو پی اس است کـه در مـورد عملکرد آن در ذیل اشـاره می گردد:

درهایی کـه موتور مرکزی آنهـا با جریان مسـتقیم کار می کند بـه کمک یو پی اس هنگام قطع بـرق می تواند فعـال بماند. وظیفـه ups تبدیل ولتاژ۲۲۰ ولت شهری به ۲۴ ولت جریان مسـتقیم اسـت، ضمن اینکه یـو پی اس دارای بخشی اسـت کـه می توانـد بـرای چندین مرتبـه بازو بسـته کـردن درب، درخود انرژی ذخیره نماید تا در صورت قطع برق شهری درب همیشه فعال باشد.

طریقه اتصال باطری به سیستم اپراتور درب اتوماتیک شیشه ای

برای اتصال باتری دو نیاز به دو عدد باطری 12 ولت ، یک عدد شارژر و همچنین پایه باطری است. در زیر نحوه اتصال باطری بصورت دقیق بیان شده است.

باطری ها هر کدام با ولتاژ 12 کار می کند اما همانطور که می دانید سیستم اپراتور درب اتوماتیک شیشه ای با ولتاژ 24 کار می کند. پس برای رسیدن به این مهم باتری ها را به شکل بالا به همدیگر متصل می کنیم.

به این نوع اتصال دو باطری به همدیگر به اصطلاح بستن سری می گویند. در این حالت جریان باطری ثابت و ولتاژ ها جمع می گردد. در نتیجه ولتاژ خروجی نهایی 24 ولت می گردد. سر مثبت بالا را ابتدا به سر مثبت شارژر و خروجی شارژر را به ترمینال مثبت باطری داخل کنترل باکس که با اصطلاحاتی مانند + و +UPS و +BATTERY یا +24 نمایش می دهند.

سر منفی بالا را ابتدا به پایه منفی شارژر و سپس سر منفی شارژر را به ترمینال منفی باطری داخل کنترل باکس که با اصطلاحاتی مانند و -UPS و -BATTERY یا -24 یا GND نمایش می دهند. در نهایت باطری ها روی پایه خود بسته شده و پایه را داخل کاور اصلی می بندیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *