مقالات

نحوه جدا کردن یک باطری ماشین

نحوه جدا کردن یک باطری ماشین

نحوه جدا کردن یک باطری ماشین

نحوه جدا کردن یک باطری ماشین در طول عمر وسیله نقلیه شما ممکن است به دلایل مختلفی از جمله تعمیر و نگهداری آسان خودرو نیاز به قطع باتری داشته باشید.

اگر چه ممکن است این موضوع خیلی پیچیده باشد ولی در عین حال، این فرایند فوق العاده ساده است و می تواند در کمتر از یک دقیقه انجام می شود.

  • مرحله اول

قبل از اینکه باتری خود را قطع کنید، اقدامات احتیاطی لازم را انجام دهید. چون باطری ماشین علاوه بر داشتن یک بار الکتریکی بالقوه کشنده، حاوی عوامل خوردگی است که می تواند گاز قابل اشتعال تولید کند، که حتما قبل از جدا کردن باطری ماشین، خودرو را خاموش کرده و از دستکش و عینک مخصوص استفاده نمایید.

  • مرحله دوم

ترمینال منفی باطری ماشین را در قسمت فوقانی باتری با یک پوشش سیاه رنگ و ترمینال مثبت را با یک کلاه قرمز رنگ قابل مشاهده است.

  • مرحله سوم

همواره دقت کنید برای قطع کردن باطری ماشین خود، از ترمینال منفی شروع به کار کنید. سوکت را از کیت سوکت خود بردارید و در برابر، مهره در ترمینال منفی باتری خود نگه دارید و بصورتی بصری اندازه ی سوکت مورد نیاز برای خنثی کردن مهره را مشخص کنید.

سپس آچار مربوطه را برروی مهره در ترمینال منفی قرار داده و در خلاف جهت عقربه های ساعت، آنرا حرکت دهید.
بعد از قطع مهره، اتصال منفی را از باتری بکشید. در حالی که کار خود را انجام می دهید، آن را کنار بگذارید تا با باتری تماس نداشته باشد.
برای حذف اتصال منفی، ممکن است یک ابزار حذف کابل مخصوص باتری مورد نیاز باشد که می توانید آن را از فروشگاه قطعات خودرو محلی یا مکانیک خود بخواهید.

  • مرحله چهارم

به همان روشی که در بالا اشاره شد می توانید برای جدا کردن ترمینال مثبت عمل کنید. پس از از بین بردن آن از ترمینال، مراقب باشید اتصال مثبت به بخش های فلزی از ماشین برخورد نکند چون جریان باقیمانده در سیستم می تواند مدارهای داخلی خودرو را مختل کند و یا به آن صدمه بزند.

  • مرحله پنجم

پس از قطع اتصال باتری، براکت ها را که در سینی آن نگه داشته می شود، باز کنید.
باتری را بیرون آورده و با استفاده از یک مسواک قدیمی، سینی و کابل باتری را با یک مخلوط رقیق شده با آب نوشیدنی بشویید و قبل از قرار دادن باتری ، آنها را خشک کنید.
باتری جدید را روی سینی قرار دهید و بست ها را بچرخانید.
ابتدا کابل ترمینال مثبت و سپس کابل ترمینال منفی را متصل کنید.
به یاد داشته باشید که باتری قدیمی خود را از بین ببرید تمامی فروشگاه های فروش باتری ، باتری قدیمی شما را خریداری میکنند.
برای اطلاعات بیشتر با باتری کار در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *