مقالات

یک واحد منبع تغذیه چیست

یک واحد منبع تغذیه چیست

یک واحد منبع تغذیه چیست

یک واحد منبع تغذیه چیست منبع تغذیه یک قطعه ای از سخت افزار است که برای تبدیل قدرت از پریز به قدرت قابل استفاده برای بسیاری از قطعات داخل کیس کامپیوتر ارائه شده است.

این جریان متناوب (AC) را به یک شکل مداوم از قدرت که قطعات کامپیوتر به منظور اجرا به طور معمول به آن نیاز دارند، به نام جریان مستقیم (DC)، تبدیل می کند. همچنین با کنترل ولتاژ، که ممکن است به طور خودکار و یا دستی بسته به منبع تغذیه باشد، گرمای بیش از حد را تنظیم می کند.

بر خلاف برخی از قطعات سخت افزاری مورد استفاده با یک کامپیوتر که لزوما نیاز نیست، مانند یک چاپگر، منبع تغذیه یک قطعه بسیار مهم است زیرا بدون آن، بقیه سخت افزار داخلی نمی تواند عمل کند.

منبع تغذیه اغلب به صورت PSU مختصر می شود و نیز به عنوان یک بسته قدرت یا مبدل قدرت شناخته می شود.

مادربرد، کیس، و منابع تغذیه در اندازه های مختلف به نام عوامل شکل آمده اند. هر سه باید با هم سازگار باشند تا به درستی کار کنند.

یک PSU معمولا قابل استفاده توسط کاربران نیست. برای ایمنی خود، معمولا عاقلانه است که هرگز آن را با یک منبع تغذیه باز نکنید.

CoolMax و Ultra محبوب ترین سازندگان PSU هستند، اما بسیاری از آنها شامل خرید یک کامپیوتر هستند بنابریان تنها زمان جایگزینی کامپیوتر می توانید از این مدل ها بخرید.

توصیف

فقط در داخل پشت کیس نصب شده است. اگر شما کابل برق کامپیوتر را دنبال کنید، آن را متصل به پشت منبع تغذیه پیدا خواهید کرد.

این بخش پشتی معمولا تنها بخشی از منبع تغذیه است که اکثر مردم همیشه می بینند.

همچنین یک فن باز در پشت منبع تغذیه وجود دارد که هوا را از پشت کیس کامپیوتر به بیرون می فرستد.

کنار PSU روبروی خارج از کیس دارای پورت سه جانبه می باشد که یک کابل برق، متصل به یک منبع قدرت، به آن وصل می شود.

همچنین اغلب یک سوئیچ قدرت و یک سوئیچ ولتاژ منبع تغذیه وجود دارد.

بسته های نرم افزاری بزرگ سیم های رنگی از طرف مقابل منبع تغذیه به کامپیوتر گسترش یافته است. اتصالات در انتهای مخالف سیم به اجزای مختلف داخل کامپیوتر برای عرضه قدرت به آنها، متصل می شوند.

برخی از آنها به طور خاص برای وصل کردن برق به مادربرد طراحی شده اند در حالی که دیگر اتصالات که برای طرفداران مناسب هستند، دارای درایوهای فلاپی، دیسک های سخت، درایوهای نوری، و حتی برخی از کارت های گرافیک قدرت زیاد می باشند.

واحدهای آن توسط قدرت توان امتیاز بندی می شوند تا نشان دهند که چقدر قدرت آنها می توانند برای کامپیوتر فراهم کنند. از آنجا که هر قطعه از کامپیوتر نیاز به یک مقدار مشخصی از قدرت برای عملکرد درست دارد، داشتن یک PSU که بتواند مقدار مناسبی را فراهم کند، مهم است. ابزار بسیار مفید تامین ماشین حساب کولر مستر می تواند به شما در تعیین مقدار مورد نیازتان کمک کند.

اطلاعات بیشتر

روشی که من واحد منبع تغذیه بالا را توصیف می کنم برای آنهایی است که در داخل یک کامپیوتر دسکتاپ می باشند. نوع دیگر یک منبع تغذیه خارجی است.

برای مثال، برخی کنسول های بازی یک منبع تغذیه متصل به کابل برق است که باید بین کنسول و دیوار به حالت نشسته باشد.

دیگران نیر مشابه هستند، مانند منبع تغذیه تعبیه شده در داخل برخی از درایوهای سخت خارجی، که در صورتی که دستگاه بتواند انرژی کافی را از کامپیوتر از طریق USB دریافت کند، مورد نیاز هستند.

منابع قدرت خارجی سودمند هستند چرا که اجازه می دهند تا دستگاه کوچک تر و جذاب تر شود.

با این حال، همانطور که توضیح دادم، برخی از این نوع واحدهای منبع تغذیه به کابل برق متصل هستند، و چون به طور کلی بسیار بزرگ هستند، گاهی اوقات قرار دادن دستگاه در برابر دیوار مشکل می شود.

واحدهای منبع تغذیه اغلب قربانیان موج های قوی و افزایش ناگهانی قدرت هستند، به این دلیل که آنجا جایی است که دستگاه برق دریافت می کند. بنابراین، اغلب توصیه می شود که دستگاه را به یک یو پی اس و یا محافظ خروش متصل کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *