مقالات

نکات مهم قبل از خرید باطری لیفتراک

نکات مهم قبل از خرید باطری لیفتراک

نکات مهم قبل از خرید باطری لیفتراک

نکات مهم قبل از خرید باطری لیفتراک

بهتر است قبل از پرداخت هزینه های بالا برای خرید باطری لیفتراک برقی، چند نکته مهم را در نظر گرفت:

در مرحله اول مشخصات فنی لیفتراک باید جمع آوری شود؛ مانند، مارک/مدل و تناژ دستگاه. برای مثال آیا باطری مورد نظر، مقدار ولتاژ و آمپر دستگاه را تامین می کند؟ باید این اطلاعات به صورت دقیق از فروشنده و یا نمایندگی لیفتراک تهیه شود.

چه ولتاژی در لیفتراک استفاده می شود؟ لیفتراک ها می توانند از باطری های 24 و 36 و 48 و 72 و 80 ولت در آمپر ساعت های مختلف با توجه به نوع دستگاه استفاده کنند. باید مطمئن شد که باتری لیفتراک چند ولت و چند آمپر است زیرا یک انتخاب اشتباه می تواند آسیب جدی به همراه داشته باشد.

دانستن ابعاد باکس فلزی باطری مهم است؛ یعنی، طول و عرض ارتفاع/داخل به داخل و بیرون به بیرون.

ظرفیت باطری و یا آمپرساعت باطری چیست؟ میزان ظرفیت آمپرساعت در باطری فعلی باید بررسی شود. برای دریافت حداکثر قدرت و ساعت کارکرد دستگاه، باطری را باید فول شارژ کرد و یک مقایسه با باطری قبل یا همان باطری فابریک دستگاه انجام داد.

حداقل وزن باطری لیفتراک باید مشخص شود! برای پیدا کردن حداقل وزن باطری لیفتراک برقی می توان به کتابچه راهنمای لیفتراک مراجعه و یا از فروشنده این اطلاعات را دریافت کرد. نصب باتری با وزن کم یا زیاد باعث بوجود آمدن مشکلات جدی برای لیفتراک خواهد شد.

نوع اتصال (پیچی/ سربی) و موقعیت اتصالات و نحوه بستن کابل ها باید بررسی شود.

اینکه باطری درون چه باکسی قرار می گیرد، بررسی شود. کابل باطری چه حد باید باشد؛ اگر در این زمینه شک وجود دارد باید کابل بلندتر انتخاب شود.

نام تجاری باطری و محل تولید آن بررسی شود. حتما از فروشنده مدارک قانونی مربوط به اصالت باطری لیفتراک برقی دریافت شود.

باطری باید با یک ضمانتنامه یا همان گارانتی معتبر خریداری شود. همچنین شرح گارانتی باید مطالعه شود. هرچه مدت گارانتی طولانی تر باشد بهتر است. همچنین بهتر است در مورد اینکه نحوه رسیدگی به گارانتی چگونه است، اطلاعاتی به دست آورد؛ آیا باطری برای سرویس به محل فروشنده ارسال شود و یا فروشنده در زمان خرابی باطری کارشناس فنی ارسال می کند.

در بعضی موارد ممکن است باطری لیفتراک برقی نیاز یه تست و احیاء داشته باشد و نیازی به خرید مجدد آن نباشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *