مقالات

باتری در دوچرخه های برقی

باتری در دوچرخه های برقی

باتری در دوچرخه های برقی

باتری در دوچرخه های برقی شرکت بوش در تلاش است که به زودی دوچرخه های الکترونیکی را وارد بازار کند که می تواند نقش بسیار مفیدی در جلوگیری از آلودگی های زیست محیطی داشته باشد و در ضمن با استقبال بالایی هم روبه رو خواهد بود.

مدیر بخش فروش و بازاریابی سیستم های مربوط به دوچرخه های برقی اعلام کرده است در حال حاضر بوش با 30 شرکت تولید کننده دوچرخه های برقی در آمریکای شمالی همکاری می کند، این در حالی است که چند سال پیش تعداد این شرکت ها کمتر از تعداد انگشتان دو دست بود. در طی گزارش های خبری در سال های گذشته از فروش بین 200 تا 250 هزار دستگاه دوچرخه در ایالت متحده با خبریم و پیش بینی می شود که این عدد تا سال 2035 میلادی به صد میلیون دستگاه برسد و به دلیل اجزایی مثل باتری و موتوری که در بدنه دوچرخه تعبیه شده و طراحی پیوسته و زیبا و ضمنا شباهتی که به نمونه پدالی دارد، طرفداران زیادی پیدا کرده است.

باتری مدل PowerTube 500 در شرکت بوش به شکل های مختلفی تولید شده و درون هر فریمی جای می گیرد و امکان خارج کردن باتری از بالا و پایین یا کنار وجود دارد. به همین دلیل است چه با دوچرخه های کوهستانی وچه با دوچرخه های خیابانی سازگاری دارد.

طی نظرسنجی که توسط انستیتوی ملی حمل و نقل آمریکا در سال گذشته بین 1800 نفر از دارندگان دوچرخه برقی که 70درصد آنان مرد و 30 درصد آن زن بودند صورت گرفته است، برآورد شده است که آن ها تمام سفرهای روزمره خود را که قبلا با خودرو انجام می دادند در حال حاضر با دوچرخه های برقی رفت و آمد می کنند.

و همچنین در این نظر سنجی مشخص شد که آمار استفاده از دوچرخه های برقی در سال 2017 نسبت به سال گذشته دو برابر شده که پیش بینی می شود این رقم جای رشد داشته و آینده روشنی در انتظار دوچرخه های برقی است.

البته این آگاهی مردم ایالات متحده نسبت به اروپا پایین تر است چرا که مردم اروپا 5-6 سال زودتر استفاده از دوچرخه های برقی را شروع کرده اند و روزبه روز تعداد افرادی که در حال استفاده هستند رو به افزایش است.

در ایالات متحده بازار بزرگی برای دوچرخه های پایین رده ارزان قیمت وجود دارد. شما می توانید با پرداخت مبلغی بین 500 الی 1000 دلار یک نمونه این چنینی خریداری کنید.

در حال حاضر در صنعت دوچرخه سازی، e-bike ها همانند یک ستاره درخشان بوده و به عنوان بخشی از این صنعت با سرعت بسیار بالایی رو به رشد هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *