مقالات

افزایش ظرفیت باتری های BMW

افزایش ظرفیت باتری های BMW

افزایش ظرفیت باتری های BMW

افزایش ظرفیت باتری های BMW

در چند وقت اخیر که در خصوص باتری های خودروهای مختلف تحقیقات گسترده ای داشتم و از کمپانی های مختلفی مثل تویوتا، تسلا و … برایتان نوشتم امروز تصمیم گرفتم از بی ام و و افزایش ظرفیت باتری های این خودرو بنویسم و اطلاعاتی که داشتم را با شما عزیزان در میان بگذارم!

مدیر شرکت بی ام و i3 برای سال 2019 بسته باتری های بزرگ تر را به بازار خودرو عرضه خواهند کرد که ظرفیت این باتری ها 120Ah و ظرفیت ذخیره سازی آن به 42.2 KWh افزایش یافته است که مدل اولیه آن ظرفیت 60Ah و ظرفیت ذخیره سازی 22.6 KWh بوده است که نسبت به قبل دو برابر افزایش یافته و بزرگ تر شده است.

که این بسته از استاندار جدید با نام WLTP که استاندارد آلایندگی و مصرف سوخت در اروپا می باشد که طبق این استاندارد فشار بیشتری به خودروسازان جهت ساخت پیشرانه های پاک تر و کم مصرف تر تنظیم شده است که حاصل آن تجهیز خودروهای اروپایی به فیلترهای ذره ای بوده است. این نسل از خودروها می توانند برد مسافتی بین 285 تا 310 کیلومتر بر ساعت برساند که پیشرفت بزرگی در این صنعت ایجاد شده است. چون برد مسافتی قبلی آن بین 235 تا 255 کیلومتر بوده است.

مدل s بی ام و i3 نیز به برد حرکتی 270 تا 285 کیلومتر خواهد رسید. مدل قبلی تنها در حدود 235 تا 245 کیلومتر قابلیت حرکت در حالت الکتریکی را داشت. قدرت موتورهای الکتریکی اما تفاوتی نکرده است و به ترتیب مدل های i3s، i3 معادل 167 اسب بخار و 181 اسب بخار قدرت دارند.

همچنین یک بسته اسپرت برای مدل عادی در نظر گرفته شده است که بسیاری از ویژگی های مدل s را به آن اضافه می کند. این بسته شامل کاهش ارتفاع سیستم تعلیق تا میزان 10 میلیمتر و تنظیمات اسپرت تر سیستم تعلیق، محافظ رینگ های سیاه رنگ، رینگ 20 اینچی و تایرها با سایز مختلف می شود.

اینطور که از شواهد امر بر می آید، خودروهای الکتریکی برخلاف خودروهای بنزینی از قابلیت بهبود مستمر برخوردارند و خودروسازان می توانند به واسطه بهبود نرم افزاری یا تغییر مشخصات باتری ها، تغییرات وسیعی را در بازه زمانی کوتاه بر روی این خودروها اعمال نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *